ČB

Matej Lipcsei, 28 r.

Moje najväčšie úspechy

Bicyklujem už od malička. Ako jedenásťročný som začínal s bikrosom a trialom, neskôr som prešiel na dirt, xc, freeride a ďalšie disciplíny na výkonnostnej úrovni. V roku 2012 som nastúpil na Univerzitu Mateja Bela v Banskej Bystrici, kde som vyštudoval odbor šport – kondičný tréner s titulom bakalára.

K trénovaniu horskej cyklistiky som sa dostal v roku 2014, spočiatku som učil rodinu, kamarátov a blízkych, neskôr som trénoval verejnosť v rámci neziskových združení.

Mám dlhoročné skúsenosti s  kondičným tréningom a skupinovým tréningom zameraným na horskú cyklistiku. Rád jazdím, staviam traily, učím a trénujem. Som univerzálny jazdec a momentálne ma najviac baví slalom. Na vlastnej metodike učenia a myšlienke o cyklo-škole pracujem už od roku 2017.

Lukáš Paštrnák, 23 rokov

Moje najväčšie úspechy

Bicyklovať ma bavilo od malička, keď som ako šesťročný s kamarátmi staval prvé skoky pred bytovkou. Ako pätnásťročný som okúsil svoje prvé preteky v živote, Slovenský pohár v bikrose, kde som vyhral druhé miesto. Od tej doby ma bikros drží.

Rok po tom som prestúpil do palama bike team Žarnovica, kde som nadobúdal skúsenosti ako tréner. Pripravovali sme deti na bikros, mali celoročnú prípravu  – v lete sa trénovalo na trati, v zime sa realizovali kondičné tréningy v telocvični.

Neskôr som sa začal venovať aj iným disciplínam ako napríklad zjazd, fourcross a slalom. Medzi moje najobľúbenejšie disciplíny patrí pump-track, pretože má blízko k bikrosu. Pravidelne sa zúčastňujem Slovenského pohára v bikrose, pump-tracku a iných pretekov podobného charakteru.